powrotlegendy.pl

Powrót Legendy – blog ogólnotematyczny

portale z pracą
Praca

Tradycyjne gazety i nowoczesne portale z pracą – szukamy pacy!

Prawie każda dziedzina życia przeniosła się chociaż po części do Internetu. Już minęły czasy, kiedy zamawianie czegokolwiek z sieci było dla wielu czymś abstrakcyjnym. Paczkomaty „wyrastają jak grzyby po deszczu” a my szukamy w Internecie już nie tylko ubrań czy prezentów, ale nawet pracy!

Tradycyjne poszukiwanie pracy

Szukanie pracy w sposób tradycyjny sprowadza się do kilku metod. Jednym z pierwszych kroków najczęściej jest rejestracja w urzędzie pracy, który pośredniczy między poszukującymi pracowników firmami a osobami tymi, którzy tę pracę chcieliby zdobyć. Oferty zamieszczone w urzędzie są różne. Może zdarzyć się tak, że zostanie Ci zasugerowana na prawdę fajna posada, ale częściej nie udaje się nic znaleźć.

Przed dobą Internetu jednym z najlepszych sposobów było sprawdzanie ofert pracy w gazetach. Przedsiębiorcy wystawiali tam ogłoszenia i podstawowe wymogi jakie stawiają. Widząc takie ogłoszenie chętni dzwonili lub przychodzili bezpośrednio do biura.

Inną możliwością jest chodzenie od drzwi do drzwi i pytanie, czy ktoś szuka pomocy, nowego pracownika. Ta opcja możliwa jest tylko w większych miastach. W tych mniejszych wszyscy wszystko szybko wiedzą.

Szukanie pracy w XXI wieku

A jak teraz wygląda poszukiwanie pracy? Wyżej wymienione sposoby wcale nie odeszły całkiem w niepamięć. Najcięższą sytuację z pewnością mają gazety, które zostały mocno zdominowane przez Internet.

W Internecie powstały specjalne portale z pracą dla każdego i to nawet od zaraz. Przypomina to właśnie takie przeglądanie gazety, tylko w wersji cyfrowej. Wystarczy wpisać w przeglądarkę odpowiednie hasło i szybko odnajdziemy portale z ofertami pracy w różnych dziedzinach. Często na takich witrynach osoba poszukująca pracy może również zamieszczać ogłoszenie właśnie o tym, że jej szuka. Czyli działa to w dwie strony.

Portale dedykowane zdobywaniem nowej pracy nie są jedynym miejscem, gdzie można ją znaleźć. Inną dobrą opcją są wszelkiego rodzaju social media. Jeśli ktoś szuka pracowników z pewnością umieści o tym informacje na najpopularniejszych portalach społecznościowych. Mają one bardzo duży zasięg. Nawet do pani ze śląska może dotrzeć informacja, że firma z pomorza szuka pracowników. A jeżeli jest to oferta pracy w trybie zdalnym, to być może mogłaby z niej skorzystać?

Mimo wszystko, najczęściej pracodawcy cenią sobą osoby, które przychodzą osobiście. Robi to dobre wrażenie, że danemu kandydatowi zależy na posadzie i jest dobrze wychowany. Forma poszukiwania pracy trochę się przez lata zmieniła, lecz wciąż pozostaje dość stresującym doświadczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *