Praca

Dlaczego chcę zmienić pracę?

Dlaczego chcę zmienić pracę?

Twoja praca nie sprawia Ci przyjemności? Wykonujesz swoje codzienne obowiązki bez większego przekonania? Dawno utraciłeś pasję do swojego zawodu, ale nie wiesz, kiedy się to stało i jaka jest przyczyna? Często nachodzi Cię pytanie „Dlaczego chcę zmienić pracę?”? W poniższym tekście przedstawiliśmy 4 najczęstsze powody nielubienia swojej pracy, które warto sobie uświadomić i je zmienić. Zapraszamy do lektury!

Nie lubię czynności związanych z wykonywaniem mojego zawodu

Jeżeli podczas wykonywania swojej pracy nie czujesz do niej żadnych pozytywnych uczuć, może oznaczać to, że zwyczajnie jej nie lubisz i nie jest ona dla Ciebie interesująca. Być może nigdy jej nie lubiłeś, a być może utraciłeś zainteresowanie z biegiem czasu. W takiej sytuacji możesz rozważyć zmianę pracy lub pogłębienie wiedzy zawodowej. Może to sprawić, że miłość do danej dziedziny naturalnie powróci. Jeżeli zdecydujesz się na zmianę pracy, weź pod uwagę różnorodne czynniki, takie jak swój wiek czy posiadane zabezpieczenie finansowe.

Polecamy: https://www.powrotlegendy.pl/jak-przygotowac-sie-na-rozmowe-o-prace/

zmiana pracy

Dlaczego chcesz zmienić pracę – zarabiam zbyt mało

W takiej sytuacji warto zorientować się, ile zarabiają osoby na podobnych stanowiskach. Jeżeli ich pensja przewyższa Twoją, powinieneś porozmawiać z szefem o podwyżce. Na Twoją korzyść z pewnością będą przemawiać: staż pracy, Twoje wyjątkowe umiejętności, a także dar negocjacji. Jeżeli szef będzie nieustępliwy, zawsze możesz postarać się znaleźć nową pracę. Nie możesz mieć jednak pretensji o zbyt małą pensję, jeżeli nigdy nie próbowałeś porozmawiać o podwyżce. Pamiętaj, że traci ten, kto nie próbuje.

Czuję się niedoceniony

Jeżeli masz poczucie, że Twoje wysiłki idą na marne, postaraj się zwrócić na siebie uwagę. Być może współpracownicy nie dostrzegają Twojego wkładu we wspólne projekty i bagatelizują Twoją ciężką pracę. W takim przypadku musisz być asertywny, a przede wszystkim znać własną wartość. Jeżeli sam będziesz miał poczucie, że Twoja praca dużo wnosi i będziesz to manifestować, inni również to dostrzegą.

Zobacz także: https://www.powrotlegendy.pl/tradycyjne-gazety-i-nowoczesne-portale-z-praca-szukamy-pacy/

praca czy zmienić

Dlaczego chcesz zmienić pracę – atmosfera w miejscu mojej pracy nie jest przyjazna

Atmosfera wydaje się być drugorzędnym aspektem pracy, jednak wcale tak nie jest. Miejsce pracy, jest bowiem miejscem, w którym codziennie spędza się ogromną ilość czasu i bardzo ważne jest, aby czuć się w nim komfortowo. Oczywiście atmosfera tworzona jest przez ludzi: współpracowników oraz szefostwo. Jeżeli dostrzegasz jakiekolwiek nieprawidłowości w ich zachowaniu postaraj się z nimi porozmawiać. Jeżeli nie przyniesie to rezultatów, a zachowanie innych jest bardzo uciążliwe, zgłoś sprawę wyżej.

Udostępnij