Lifestyle

Jak dodać sobie pewności na 5 sposobów?

Jak dodać sobie pewności na 5 sposobów?

Żyjemy w czasach, w których wiele osób cierpi z powodu braku pewności siebie. Kompleksy, często wyolbrzymione często biorą górę. Czujemy się mało atrakcyjni, oczytani, inteligentni. Wypaczony obraz siebie, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny budują w nas nieprawdziwe obrazy i wykreowane historie oglądane na portalach społecznościowych. Warto wiedzieć, że często jest to rodzaj życia zastępczego, pewnej ułudy, która ma zrekompensować braki w codziennym życiu, które odczuwa każdy z nas. W dzisiejszym poradniku nie będziemy jednak zgłębiać tego tematu, a zajmiemy się właśnie pewnością siebie. Jak dodać jej sobie na 5 sposobów?

Sposób nr 1: nowa fryzura, nowy Ty

Metamorfoza Twojej fryzury może dodać Ci pewności siebie. Jeśli masz łysinkę, to zawsze możesz postawić na zgolenie włosów i zapuszczenie brody. Taki look może do Ciebie pasować, pamiętaj tylko, że potrzebne Ci będą kosmetyki dla mężczyzn do pielęgnacji zarostu. Gdy Twoja fryzura jest przerzedzona możesz też zdecydować się na mikropigmentację skóry głowy, czyli swoisty tatuaż na głowie, który wygląda niczym fryzura militarna. Jeśli możesz pochwalić się czupryną bez braków to możliwości masz sporo. Świetnie sprawdzają się klasyczne cięcia jak side part czy undercut, ale możesz też postawić na oryginalny side swept, jeśli masz długą grzywę. Możesz też zaszaleć i postawić na koloryzację. Nie muszą być to od razu modne ostatnio błękitne pasemka, ale możesz postawić na jaśniejsze refleksy, które uwydatnią Twoje rysy twarzy. Najlepiej udaj się do barbera, a ten dobierze odpowiednią fryzurę dla Ciebie.

Sposób nr 2: zadbaj o swoją twarz i postaw na odpowiednie kosmetyki dla mężczyzn

Jeśli już fryzurę masz ogarniętą, to warto, byś zajął się twarzą. Kosmetyki dla mężczyzn w Beardman.pl to wszystko, czego potrzebujesz. Znajdziesz zarówno kremy do nawilżenia skóry twarzy, jak i produkty, które pomogą Ci zadbać o problematyczną cerę. Możesz również postawić na wszelkie olejki do brody czy szampony, które pozwolą Ci zadbać o estetycznie wyglądający zarost. Nawet w przypadku tego kilkudniowego, warto używać takich kosmetyków dla mężczyzn. Pamiętaj też o prestylerze, czy pomadzie, które pozwolą Ci utrzymać elegancki wygląd Twojej fryzury albo ułożyć artystyczny nieład. Zadbaj o dobre produkty łagodzące po goleniu, zwłaszcza gdy masz wrażliwą skórę.

Sposób nr 3: zacznij poszerzać horyzonty i sięgnij po książki w wersji standardowej lub cyfrowej

Wygląd to nie wszystko, zatem dla większej pewności siebie popracuj też nad swoją wiedzą. Oczywiście nie musisz być omnibusem. Zastanów się co Cię interesuje i sięgnij po książki z danej tematyki. Dzięki temu możesz stać się ekspertem w danej dziedzinie, czy przynajmniej zdecydowanie bardziej w niej się orientować i dobrze czuć w rozmowie na dany temat. Nie musisz kupować papierowych książek. Jeśli nie lubisz czytać, możesz zacząć słuchać. W końcu do dyspozycji jest wiele audiobooków. Jeśli wolisz czytać, ale nie chcesz dodatkowo zagracać swojej przestrzeni, postaw na e-booki.

Sposób nr 4: ćwiczenie czyni mistrza

Pewności siebie dodaje fakt, że wiesz, że jesteś w czymś dobry. Ale aby tak mogło być musisz zacząć ćwiczyć. Nikt bez ćwiczenia nie zostanie wirtuozem gitary, także śpiew wymaga praktyki. To samo dotyczy nauki języków obcych. Nie wystarczy wykuć słówek na blachę, bo i tak ich się nie użyje. Trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Dołącz do grupy online i ćwicz z native speakerem. W ten sposób przełamiesz swoje opory do mówienia w języku obcym. Nauczysz się też więcej idiomów, dzięki czemu będziesz brzmieć bardziej naturalnie. Znajdź coś co Cię interesuje i doskonal swoje umiejętności.

Sposób nr 5: powtarzaj sobie, że dasz radę i otaczaj się osobami, które Cię motywują

Nasz piąty sposób na dodanie sobie pewności siebie jest bardzo prosty. Po prostu powtarzaj sobie, że dasz radę. Jeśli będziesz się dołować, czy utwierdzać w przekonaniu, że czegoś nie potrafisz, to na pewno próba nie wyjdzie tak jak, gdy przekonasz sam siebie, że potrafisz i możesz. Otaczaj się osobami, które Cię motywują i z których możesz czerpać inspiracje. To proste sposoby, by dodać sobie pewności w każdej sytuacji.

Udostępnij