Motoryzacja

Najlepsze bezawaryjne samochody do 20 tys.

Najlepsze bezawaryjne samochody do 20 tys.

Dwadzieścia tysięcy złotych w zupełności wystarcza na zakup atrakcyjnego auta klasy średniej. Posiadając taką kwotę, można szukać kilkuletnich miejskich modeli, jednak wyposażenie w takim pojeździe będzie ubogie. Poznaj bezawaryjne samochody do 20 tys.

Bezawaryjne samochody do 20 tys – Fiat Punto III

Ciekawą propozycją jest Fiat Punto III z 8-zaworowym silnikiem 1.4 LPG. Większa moc występuje w silniku 1.9 Diesel. Jest to niezwykle kompaktowy oraz bezpieczny samochód. Na uwagę zasługuje fakt, że części zamienne są bardzo tanie i jest do nich dobry dostęp. Jednocześnie wiele osób prywatnych posiada takie auto, dlatego nie powinno być żadnych problemów z zakupem. Bezawaryjne samochody do 20 tys. można znaleźć, jeżeli się odpowiednio poszuka. Wyróżniony powinien być przede wszystkim Ford Fiesta VII, który charakteryzuje się bardzo małym spalaniem. Najlepsze silniki to 1.4 oraz 1.6 HDi. Nie warto zakładać jednak gazu, ponieważ spalanie i tak jest minimalne. W przypadku silników benzynowych system regulacji luzu zaworowego jest niezwykle kosztowny. Warto również poszukać wersji po liftingu, który miał miejsce w 2012 roku. Należy jednak pamiętać, że za ulepszony model trzeba będzie zapłacić odpowiednio więcej.

Warto zobaczyć: https://www.powrotlegendy.pl/klimatyzacja-w-samochodzie-co-warto-o-niej-wiedziec/

fiat

Nissan Note I

Polecanym autem jest także Nissan Note I, który posiada wyjątkowo przestronne wnętrze. Jest to niezwykle funkcjonalny samochód dla całej rodziny. Tylną kanapę można przesuwać, a schowek znajduje się pod fotelem pasażera. 20 tysięcy złotych pozwoli na zakup auta po liftingu. Został poprawiony silnik, ponieważ wcześniej często występowały awarie w układzie wtryskowym. Realne spalanie przy silniku 1.4 to 6l/100 km, dlatego pojazd jest niezwykle oszczędny. Czasami zdarzają się drobne usterki, takie jak stuki występujące w przekładni kierowniczej oraz zalewanie tylnych świateł wodą. Ciekawą propozycją jest Toyota Yaris II, która jest najmniej awaryjnym autem z całego zestawienia. Silnik 1.33 VVT-i ma 100 koni i zapewnia spalanie na szczególnie niskim poziomie. Jest to pojazd, w którym bardzo łatwo oszacować koszty eksploatacji. Jednocześnie jest na nie cały czas duży popyt, dlatego nie powinno być problemów ze sprzedażą.

Polecamy: https://www.powrotlegendy.pl/przeglad-techniczny-samochodu-z-usa-na-stacji-diagnostycznej/

nissan

BMW 1

BMW serii 1 jest samochodem klasy średniej o kompaktowym rozmiarze. Warto zauważyć, że rozrząd został umieszczony na tyle silnika, przez co wymiana tego elementu wymaga usunięcia skrzyni. Ostatnią propozycją jest Mercedes klasy B o mocy 140 KM. Średnie zużycie paliwa wynosi 5,7l/100 km, dlatego nie ma potrzeby montowania LPG. Czasami elementy elektryczne mogą ulec uszkodzeniu. Należą do nich między innymi wspomaganie kierownicy oraz centralny zamek.

Zobacz także: https://www.powrotlegendy.pl/wynajem-auta-na-wakacje-jakie-sa-zalety/

Udostępnij