Motoryzacja

Przegląd techniczny samochodu z USA na stacji diagnostycznej

Przegląd techniczny samochodu z USA na stacji diagnostycznej

Osoby, które rejestrują samochód z USA są zobowiązane do przestrzegania prawa obowiązującego w Polsce. Auto musi oczywiście spełniać wszystkie normy wymienione w przepisach.

Dostosowanie pojazdu

Zanim zdecydujesz się na rejestrację powinieneś wykonać przegląd techniczny samochodu z USA. Jest on wykonywany na stacji diagnostycznej, gdzie specjaliści sprawdzą pojazd. Sprowadzane samochody z reguły posiadają drobne modyfikacje oraz przeróbki. Nowy właściciel powinien pamiętać o dostosowaniu oświetlenia do panujących norm. Tylne lampy oraz przednie światła muszą zawierać homologację Unii Europejskiej. Warto mieć na uwadze, że w USA inaczej są skonstruowane normy, które dotyczą emisji spalin. Pojazdy, które w Stanach Zjednoczonych są powszechnie uznane za ekologiczne, nie muszą być tak samo akceptowane w Polsce. Jeżeli nie posiadasz informacji na temat szkodliwych substancji, które występują w spalinach to będziesz musiał przeprowadzić specjalistyczne badanie. Jeżeli wynik badania będzie negatywny to niestety nie będzie można się poruszać takim autem po krajowych drogach. Dlatego warto jeszcze przed zakupem sprawdzić, czy dokumentacja jest kompletna. Jeżeli jest taka opcja, to należy także sprawdzić ogólny stan techniczny samochodu. W ten sposób będzie można trochę ograniczyć koszty.

Na jakiej stacji można wykonać przegląd auta z USA?

Wiedza na temat wykonanych modyfikacji oraz przeróbek jest bardzo przydatna. Należy także sprawdzić, czy pojazd z USA posiada gwarancję oraz czy obowiązuje ona także na terenie Polski. W niektórych przypadkach producenci udzielają rękojmi tylko na ściśle określonym terenie. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto szczegółowo przejrzeć specyfikację techniczną oraz pozostałe dokumenty. Jeżeli badanie na stacji diagnostycznej odbyło się bez problemów to po rejestracji auta należy pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie AC nie jest obligatoryjne, ale warto je posiadać. Dokumenty, jakie musisz mieć przy sobie to dowód rejestracyjny pojazdu z państwa wcześniejszej rejestracji oraz tablice rejestracyjne, które są zgodne z informacjami zawartymi w dokumentach. Zazwyczaj przegląd techniczny sprowadzanego samochodu nie zajmuje dłużej niż 30 minut. Oczywiście czas może się różnić w zależności od stanu technicznego. Nie ma obowiązku tłumaczenia dokumentów, które przedstawiasz na stacji diagnostycznej. Należy mieć na uwadze, że przegląd samochodu z USA może być wykonany tylko na uprawnionych stacjach diagnostycznych. W przypadku aut starszych niż 5 lat termin następnego badania technicznego jest za rok.

Udostępnij