Internet

Jak przyspieszyć internet domowy i mobilny?

Jak przyspieszyć internet domowy i mobilny?

Faktyczna prędkość internetu nie zawsze pokrywa się z tym co obiecał dostawca. 100 Mb/s powinno całkowicie wystarczać do oglądania filmów HD oraz przeglądania stron internetowych. Jak przyspieszyć internet?

Wykonanie testu prędkości

Jeżeli masz z tym problemy to w pierwszej kolejności powinieneś wykonać test prędkości. W internecie dostępnych jest wiele darmowych programów, które mogą sprawdzić zarówno prędkość pobierania oraz przesyłania danych. Ciekawym parametrem jest również ping, który powinien być jak najmniejszy, ponieważ oznacza opóźnienie sygnału. Warto również zauważyć, że router, który dostaniesz od operatora ma ograniczone możliwości konfiguracji ręcznej. Wymagające osoby, które oczekują dobrej jakości połączenia powinny samodzielnie zakupić router, ale należy pamiętać, że jego koszty oscylują w okolicach 300 złotych. Przy wyborze routera warto zwócić uwagę na funkcję QoS, która jest bezpośrednio odpowiedzialna za stabilność łącza.

Zobacz także: https://www.powrotlegendy.pl/internet-radiowy-zalety-i-wady-oraz-opinie-uzytkownikow/

internet domowy

Jak przyspieszyć internet – aktualizacja systemu

W przypadku routerów także występuje system operacyjny, który należy regularnie aktualizować. W nowych wersjach oprogramować nie występują błędy, a zarządzanie połączeniem internetowym stoi na znacznie wyższym poziomie. Wszystkie aktualne sterowniki oraz dokładną instrukcję instalacji można znaleźć na stronie internetowej producenta. Dobrym sposobem na zwiększenie zasięgu oraz jakości sieci bezprzewodowej jest również użycie repeatera. Instalacja jest bardzo prosta i nawet osoby początkujące powinny sobie z tym poradzić. Żeby zwiększyć zasięg sieci domowej wystarczy podłączyć ekspander do gniazdka elektrycznego. Jest często używane rozwiązanie w przypadku dużych powierzchni oraz magazynów. W takich obiektach mogą występować martwe punkty, które powodują osłabienie jakości połączenia.

Polecamy: https://www.powrotlegendy.pl/jak-wybrac-najtanszy-internet-mobilny/

internet domowy jak przyspieszyć

Złośliwe oprogramowanie

Czasami bez wiedzy użytkownika na komputerze może zostać zainstalowane złośliwe oprogramowanie nazywane potocznie jako malware. Powoduje spowolnienie komputera oraz dodatkowe obciążenie łącza internetowego. Żeby rozwiązać problem wystarczy zaopatrzyć się w dobry program antywirusowy posiadający firewall. Pomoże on usunąć niechciane programy oraz dokładnie oczyścić komputer. Wiele osób zastanawia się jak przyspieszyć internet bez potrzeby kupowania dodatkowych pakietów. Odpowiednie przygotowanie komputera oraz łącza internetowego jest kluczem do sukcesu. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie pracy programu antywirusowego. Niektóre oprogramowania mogą znacznie obciążać system i w takiej sytuacji lepiej poszukać nowego rozwiązania. Pomiary prędkości internetu powinny być wykonywane regularnie o różnych godzinach.

Zobacz również: https://www.powrotlegendy.pl/jak-wybrac-internet-mieszkajac-na-wsi/

Udostępnij