Motoryzacja

Najbardziej znane legendarne auta na świecie

Najbardziej znane legendarne auta na świecie

Świat motoryzacji zaskakuje nas co raz to nowszymi i lepszymi modelami samochód, jednak istnieją takie auta, które śmiało możemy nazwać legendami motoryzacji.

Legendarne auta sportowe

Do legendarnych aut tego typu z pewnością możemy zaliczyć:
– Chevroleta Corvette – auto to posiada nadwozie z włókna szklanego, jednak jego sprzedaż ze względu na zbyt słaby silnik po skończeniu produkcji szła bardzo opornie. Dopiero później ten model zyskał na popularności, którą cieszy się do dziś.
– Porsche 911 – auto produkowane od 1963 roku, jest trzecim co do wieku autem sportowym w historii. Samochód ten wyposażony został w niezależny układ tylnego zawieszenia i brał udział w rajdach i wyścigach samochodowych.
– Ferrari F40 – samochód wyprodukowany w 1987 roku, jego atutem były turbosprężarki, które zwiększały moc silnika. Model F40 jest ostatnim jaki został wyprodukowany za czasów Enzo Ferrari.
– Lotus Esprit – jest najbardziej znanym modelem brytyjskiej firmy Lotus. Auto to było produkowane w latach 1976 – 2004 i osiągnęło miano samochodu sportowego wytwarzanego najdłużej w historii.
– Ford GT40 – auto produkowane w latach 1965 – 1968 przez Ford Motor Company. Dzięki mocy 355 KM samochód z łatwością zwyciężył w wyścigu Le Mans. Ford GT został okrzyknięty super szybkim samochodem sportowym.
– Lamborgini Diablo – samochód wyposażony został w motor V 12 o pojemności 5,7 l. Auto idealne o aerodynamicznej sylwetce i agresywnej linii nadwozia. Lamborgini zaprezentowało ciekawe modele Diablo jak np. Super Veloce czy GT.

Pozostałe ciekawe modele legendarnych aut

Innymi modelami, które możemy wymienić są:
– VW Transporter – auto kultowe z serii mieszkań na kołach. samochód produkowany jest od 1950 roku po dzień dzisiejszy.
– Citroen DS – model ten pochodzi z 1955 roku i posiadał hydropneumatyczne zawieszenie oraz możliwość kierowania reflektorami.
– Chrysler Voyager – auto sprzedawane na początku pod nazwą Plymouth, należące do serii vanów.
Dodge Caravan – pierwszy minivan w historii motoryzacji, produkowany był od 1984 roku, a ludzie pokochali go za to, iż był idealnym autem rodzinnym oraz nadawał się do codziennej jazdy.
– VW Garbus – tego modelu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ jego kult osiągnął światowy wymiar. Produkowany był od 1938 roku, a jego pierwotna nazwa to Volkswagen Typ 1.
– VW Passat – auto sprzedane w 14 mln.egzemplarzach, po raz pierwszy został zaprezentowany w 1972 roku. Samochód posiada, aż osiem generacji z czego ostatnia jest produkowana od 2014 roku.
– Ford Bronco – ten rodzaj auta zapoczątkował w 1965 roku nowy gatunek samochodów terenowych. Obecnie wrócił po 25 latach prezentując trzy nowe modele.

Podsumowując, każdy z wymienionych tutaj modeli posiada swoją historię, która czyni go legendą światowej motoryzacji.

Udostępnij