Motoryzacja

Pochłaniacz wilgoci do auta – dlaczego jest niezbędny?

Pochłaniacz wilgoci do auta – dlaczego jest niezbędny?

Wilgoć w samochodzie uprzykrza życie wielu kierowcom. Wbrew pozorom nie dotyczy tylko sezonu jesienno-zimowego, ale pojawia się przez okrągły rok. I to w najmniej oczekiwanej sytuacji – rano, kiedy spieszymy się do pracy, czy wieczorem, gdy parujące szyby jeszcze bardziej ograniczają widoczność. Jest jednak na nią sposób! Skuteczny pochłaniacz wilgoci może niemal w całości wyeliminować problem i dzięki temu zadbać o zdrowie kierowcy oraz dobry stan techniczny samochodu.

Wilgoć w aucie – zmora kierowców

O konsekwencjach wilgoci w aucie można mówić wiele. Tym, co jest zauważalne, a w zasadzie wyczuwalne, jest nieprzyjemny zapach. Jest on jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Dlaczego? Ponieważ często stanowi sygnał, że w aucie zaczyna rozwijać się pleśń. Jej zarodniki z kolei mają niekorzystny wpływ na układ oddechowy. Mogą przyczyniać się do powstawania infekcji, alergii i ogólnego pogorszenia samopoczucia. W ten sposób ograniczają koncentrację uwagi będącą najważniejszym czynnikiem bezpieczeństwa podczas prowadzenia pojazdu. Wilgoć w aucie stwarza też doskonałe warunki dla rozwoju bakterii. Na tym jednak nie koniec, ponieważ wilgoć w samochodzie przyczynia się także do usterek. Wykazuje szczególnie negatywny wpływ na działanie podzespołów elektronicznych, którymi naszpikowane są obecnie produkowane auta. Może doprowadzić do korozji metalowych elementów, pociągając za sobą kosztowne naprawy. Nadmierna wilgoć w aucie przyczynia się również do niszczenia tapicerki.

Silikażel – najskuteczniejszy sposób na wilgoć w samochodzie

Wilgoci w samochodzie nie można uniknąć. Mokre buty w czasie deszczowej pogody, nieszczelne uszczelki, a nawet oddech kierowcy czy pasażerów powodują gromadzenie się w kabinie pary wodnej. Jak pozbyć się wilgoci z auta? Bardzo łatwo! Stosując odpowiedni pochłaniacz. Na rynku dostępne są rozmaite rozwiązania. Liderem wśród nich pozostaje silikażel, polecany nie tylko przez kierowców. Dlaczego? Ponieważ jest niezwykle skuteczny. Maleńkie granulki pochłaniają wilgoć o wiele skuteczniej niż znane naturalne absorbenty. Woreczek wielkości paczki chusteczek higienicznych w czasie kilku miesięcy stosowania jest w stanie wchłonąć nawet pół litra pary wodnej, która dzięki temu nie przedostanie się w szczeliny i zakamarki, przyczyniając się do awarii podzespołów samochodowych. Zaletą pochłaniacza wilgoci jest także bezpieczeństwo dla kierowcy i pasażerów. Żel krzemionkowy jest produktem występującym w naturze. Nie wydziela zapachów, nie wywołuje podrażnień i alergii. Jest biodegradowalny. A dodatkowo nie obciąża budżetu.
Sprawdź ceny żelu krzemionkowego na pochlaniacz-wilgoci.pl

Udostępnij