Dom

Obraz do salonu – jaki wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Obraz do salonu – jaki wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Trendy w aranżacjach wnętrz zmieniają się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej wygląda również sytuacja w przypadku obrazów. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo, jaki obraz do salonu wybrać i na które elementy zwrócić szczególną uwagę.

Jaki obraz do nowoczesnego salonu?

Modny i stylowy obraz na pierwszy rzut oka stanowi tylko niewielki detal, ale pamiętać należy o tym, że w pojedynkę jest on w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń. Zadbać należy jedynie o to, aby obraz kolorystycznie i stylistycznie pasował do ogólnego stylu, w którym został urządzony salon. Tylko trzymając się tej prostej zasady będzie można stworzyć harmonijną całość. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wybrać nowoczesny obraz do salonu, który kontrastować będzie z danym pomieszczeniem.

W nowoczesnych salonach doskonale sprawdzą się geometryczne figury i klasyczne motywy street-artów, które wyróżniają się niesamowitą ekspozycją kolorów. Jeśli chodzi o duże salony mile widziane są obrazy w nieregularnych liniach, dzięki którym można uzyskać wspaniały ruch w głębi. W obecnym sezonie bardzo bezpiecznym wyborem będą także obrazy z realistycznymi kwiatami i zwierzętami. Godne polecenia są przede wszystkim niepowtarzalne krajobrazy w konwencji 3D, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody.

Polecamy: https://www.powrotlegendy.pl/jak-urzadzic-lazienke-z-wanna-pod-oknem/

nowoczesne obrazy

Nowoczesny obraz do salonu dla odważnych

Artyści chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też oferują bardzo nietypowe obrazy, które zaskakują swoją formą i pomysłem. W ostatnim czasie bardzo modne są obrazy do salonu, które swoją kompozycją do złudzenia przypominają strony wyjęte z komiksów i czasopism młodzieżowych. Ciekawą propozycją mogą okazać się również krajobrazy i miasta w abstrakcyjnej konwencji. Tego typu obrazy są idealnym wyborem zwłaszcza dla osób, które chcą zdynamizować wnętrze. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby postawić na duży obraz do salonu, który zawiera ważne dla domowników złote myśli i slogany.

Jakie obrazy do klasycznego salonu?

Znacznie trudniejszym zadaniem jest wybranie oryginalnego obrazu do salonu urządzonego w stylu klasycznym. W tym konkretnym przypadku niestety trzeba całkowicie zrezygnować w nowoczesnych wydruków. Najbezpieczniejszym wyborem będą oczywiście ręcznie malowane obrazy, które przedstawiają niesamowite pejzaże albo martwą naturę. Pamiętać należy również o tym, że w klasycznych salonach kontrast nie zawsze będzie dobrym wyborem. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiedni obraz mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa projektanta wnętrz. Dobry fachowiec podpowie na jaką kolorystykę i fakturę barw postawić, aby stworzyć spójną całość. Barwa i tekstura obrazu nie może zlewać się z otoczeniem.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wybranie odpowiedniego obrazu do salonu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać odpowiednią ramę, co także nie jest prostym zadaniem. W klasycznych salonach mile widziane są drewniane ramy, które ozdobione są złotymi i miedzianymi zdobieniami.

Na co zwrócić uwagę wybierając obraz do nowoczesnego salonu?

Aby wybrać porządny obraz do salonu w pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia. Jeżeli do zagospodarowania jest niewielkie pomieszczenie, to lepiej zrezygnować z dużego obrazu, który niestety przytłumi wnętrze. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest powieszenie dwóch albo kilku mniejszych obrazów. W niewielkim salonie należy unikać zlewania się obrazu z barwą ścian. Kontrastowe kompozycje, są idealnym wyborem dla osób, które chcą ożywić nieco wnętrze. Zdecydowanie większe pole do popisu mają oczywiście właściciele większych salonów. Jeżeli do zagospodarowania jest duża ściana, to bez problemu można pobawić się różnorodnymi kompozycjami.

Warto wspomnieć również o tym, że ogromną rolę odgrywa miejsce, w którym zawieszony będzie nowy obraz. Dużym błędem wielu osób jest wieszanie obrazu w taki sposób, że jest on częściowo zasłonięty. Obraz najlepiej powiesić na wysokości oczu w dobrze widocznym miejscu. Przed powieszeniem nowego obrazu warto oczywiście go przymierzyć, aby upewnić się, czy prezentuje się prawidłowo.

Osoby, które wieszają kilka obrazów na tej samej ścianie powinny unikać umiejscawiania górnych krawędzie bezpośrednio w jednej linii. Jak wspomniano powyżej ogromną rolę odgrywa również dobór ram. W ostatnim sezonie bardzo modne stały się ramy podświetlane, dzięki którym duży obraz do salonu spełniać będzie swoje zadania dekoracyjne również w nocy. Z praktycznego punktu widzenia warto postawić na ergonomiczne i praktyczne ramy, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Zobacz także: https://www.powrotlegendy.pl/najlepsze-pomysly-na-salon-w-stylu-glamour/

obraz

Moda na obrazy na płótnie?

W salonach prywatnych i pomieszczeniach użyteczności publicznej coraz częściej można spotkać eleganckie obrazy na płótnie. Aby wybrać porządny obraz należy zwrócić uwagę oczywiście na jego rozmiar i kształt. W dużej mierze to właśnie te dwa elementy mają największy wpływ na wygląd całej ściany. W przestronnym salonie bez żadnego większego problemu można postawić na duży obraz na płótnie. Ciekawym pomysłem jest postawienie również na kilka mniejszych obrazów, które będą tworzyć jeden widok. Obrazy koniecznie muszą być wydrukowane na wysokiej jakości płótnie, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale i co najważniejsze w dalszym ciągu spełniać będą swoje podstawowe zadania.

Solidnie wykonane płótno powinno być dokładnie naciągnięte na drewnianą ramkę i co najważniejsze musi być zadrukowane po bokach. Jeżeli chodzi o jakość wydruku, to warto zwrócić uwagę nie tylko na ostrość całego obrazu, ale również na głębię kolorów, która odgrywa bardzo ważną rolę. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby zwrócić uwagę na to, czy obraz jest bezzapachowy. Jeżeli płótno będzie umieszczone w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu, to koniecznie musi być zabezpieczone przed promieniami UV. Niestety tanie obrazy na płótnie, które nie są zabezpieczone błyskawicznie tracą swoje naturalne kolory i niepowtarzalny wygląd.

Udostępnij