Lifestyle

Nieoczywiste prezenty, które doskonale sprawdzą się na Dzień Ojca

Nieoczywiste prezenty, które doskonale sprawdzą się na Dzień Ojca

Perfumy, alkohol, ubrania – to właśnie te upominki najczęściej wybieramy dla swoich ojców z okazji ich święta. Tymczasem okazuje się, że upominek dla taty wcale nie musi być banalny i oczywisty. Dobrze, aby był przede wszystkim praktyczny i zachęcał do różnego typu aktywności. Zakup jakich prezentów warto rozważyć?

Męska rozrywka

Mężczyźni w każdym wieku lubią czuć adrenalinę i przysłowiowy wiatr we włosach, dlatego warto zakupić dla nich wejściówkę do różnego typu miejsc rozrywki. Może być to tor gokartowy, paintball czy strzelnica. Tego typu wyjście to nie tylko idealny prezent dla taty, lecz również sposób na spędzenie z nim czasu. Jeśli nasz rodzic woli nieco mniej ekstremalne miejsca, możemy rozważyć zakup wejściówki do teatru, kina czy na kabaret – zgodnie z zainteresowaniami i preferencjami. Alternatywnym rozwiązaniem będą też vouchery do hoteli czy pensjonatów położonych w ciekawych pod względem turystycznym miejscach. Jest to prezent z nieco wyższej półki cenowej, jednak z pewnością zrobi na tacie niemałe wrażenie.

Akcesoria sportowe

Osoby w każdym wieku warto zachęcać do aktywności fizycznej, która jest szczególnie istotna dla seniorów. Regularne treningi, nawet te niezbyt wymagające, pozwalają utrzymać dobrą formę i samopoczucie psychiczne. Jakie akcesoria sportowe będą dobrym wyborem na Dzień Ojca? W kontekście prezentów z wyższej półki cenowej, dobrym wyborem będą rower bądź hulajnoga – w ostatnim czasie niezwykle modna. Jeśli nasz budżet jest ograniczony, postawmy na różnego typu akcesoria, na przykład kijki do nordic walking. Jest to idealny sport dla osób w każdym wieku, a dodatkowo niezbyt wymagający. W przypadku, gdy rodzic posiada jakąś konkretną, sportową pasję, możemy zakupić akcesoria z nią związane. Dobrym przykładem jest chociażby krzesło na ryby bądź zestaw do gry w szachy. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które lubią sport, może być lekcja tenisa czy nurkowania. Tego typu prezenty pozwalają nabyć nowe doświadczenia i umiejętności.

Nauka języka? Dlaczego nie!

Naukę języka obcego można rozpocząć w każdym wieku, a coraz częściej nowe umiejętności w tym zakresie decydują się zdobywać seniorzy. Dobrym pomysłem na prezent może być zakup kursu online bądź różnego rodzaju pomocy naukowych w formie audiobooków. Taki upominek z pewnością ucieszy rodzica, zwłaszcza jeśli lubi on podróżować i znajomość języków obcych będzie mu przydatna. Z drugiej strony, nauka języka pozwala ćwiczyć mózg, pamięć i koncentrację, co w pozytywny sposób wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Wybierzmy język obcy, którego stosunkowo łatwo się nauczyć, na przykład angielski bądź hiszpański.

Prezent na Dzień Ojca wcale nie musi być typowy lub oczywisty. Doskonale sprawdzają się bowiem upominki, które z jednej strony sprawią tacie radość, z drugiej strony będą bardzo praktyczne, zachęcając do konkretnych aktywności. Pamiętajmy, aby wybierać prezent zgodnie z zainteresowaniami i preferencjami taty – dzięki temu mamy pewność, że wywoła on uśmiech na twarzy. 

Udostępnij