Motoryzacja

Jak utrzymać samochód w czystości?

Jak utrzymać samochód w czystości?

Utrzymanie czystości w samochodzie to nie lada wyzwanie. Szczególnie w przypadku kierowców, którzy spędzają wiele godzin za kierownicą. Jednak wystarczą regularne działania aby w aucie panował ład i porządek. W tym tekście podpowiadamy jak utrzymać samochód w czystości.

Bałagan, nieprzyjemne zapachy – jak z nimi walczyć? 

Jeśli chodzi o porządek w aucie to warto korzystać z kilku sprawdzonych trików i porad. Aby skutecznie usuwać nieprzyjemne zapachy na przykład z dywaników samochodowych oraz tapicerek można wykorzystać sodę oczyszczoną. Należy rozsypać ją na siedzenie oraz pozostawić przynajmniej na kilka minut. Następnie całą powierzchnię należy dokładnie odkurzyć. Soda oczyszczona bardzo skutecznie zabija bakterie, a jednocześnie nie trzeba będzie korzystać ze szkodliwych substancji chemicznych oraz odświeżaczy powietrza. Ważne jest również za panowanie nad bałaganem, jaki mógłby pojawić się w samochodzie. 

Nawet jeżeli w pojeździe nie jeżdżą małe dzieci, może przytrafić się sytuacja, kiedy w aucie znajdzie się dużo niepotrzebnych rzeczy. Warto zatem wykorzystać na przykład organizer na buty i umieścić go za siedzeniem. W poszczególne przegródki można włożyć małej większe przedmioty, które wówczas nie będą bezwładnie turlać się pomiędzy siedzeniami. Jednocześnie organizery są bardzo przydatne w czasie podróży z dziećmi. Można schować tam zabawki, przekąski lub mokre chusteczki. Chusteczki nawilżające doskonale Sprawdzają się podczas utrzymywania auta w czystości. Można wycierać nimi szyby oraz z wycieraczki. Dobrej jakości chusteczki nawilżające nie prowadzą do pojawienia się smug, tym samym nie trzeba będzie korzystać z jakichkolwiek dodatkowych środków czyszczących.

Jak dbać o wnętrze auta?

Kompleksowe dbanie o samochód to nie tylko regularne mycie, lecz także czyszczenie jego wnętrza. Musi dotyczyć to zarówno tapicerki, deski rozdzielczej, elementów plastikowych oraz wykładziny. Na rynku odnaleźć można bardzo szeroką gamę kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji oraz czyszczenia wnętrza samochodu. Bardzo ważne jest czyszczenie elementów plastikowych, zwłaszcza przy pomocy specjalnych preparatów. Elementy plastikowe to między innymi kierownica, deska rozdzielcza, gałka skrzyni biegów, ale także panel radiowy. Pojawia się na nich nie tylko kurz lecz także wiele innych zanieczyszczeń, które sprawiają, że auto wygląda mniej atrakcyjnie wewnątrz. Jednak podczas czyszczenia samochodu nie można zapominać o wewnętrznych szybach. Dlatego do mycia szyby wewnątrz należy wykorzystać specjalny płyn, który nie pozostawia smug. Można także nanieść na szybę specjalny Środek, który zapobiega parowaniu. Zapewni to doskonałą widoczność zwłaszcza podczas deszczu czy też w okresie zimowym.

Soft 99 – produkty do pielęgnacji auta

Soft 99 to wysokiej jakości produkty przeznaczone do pielęgnacji samochodu. Służą one do czyszczenia dywaników samochodowych, podłogi, elementów plastikowych, wyświetlaczy, szyb oraz tapicerski skórzanej i materiałowej. Dodatkowo wykorzystując produkty i kosmetyki Soft 99 można skutecznie usunąć zanieczyszczenia pojawiające się na karoserii czy też na felgach. Czyszczenie wnętrza samochodów uzależniony jest także od rodzaju jego wyposażenia oraz rodzaju tapicerki. Szczególnie dużo pielęgnacji wymagać będzie tapicerka skórzana, która bez odpowiedniego natłuszczenia może być podatna na pęknięcia oraz przetarcia. 

Ponadto podczas czyszczenia samochodu można wykorzystać zwykłe domowy odkurzacz, zwłaszcza jeżeli posiada dużą siłę ssania. Jednak przed samym odkurzaniem warto wrzucić do samochodu przynajmniej na kilkanaście minut specjalny proszek pochłaniający wilgoć. Usunie on zalegającą wodę po dywanikach lub też wilgoć z wnętrza. Jednak odkurzanie stanowi dopiero pierwszy etap czyszczenia wnętrza samochodu. Następnie dobrym pomysłem będzie wypranie tapicerki. W tym celu można skorzystać ze specjalnych środków a także odkurzacza do prania, który skutecznie usunie wodę. Aby usunąć tłuste plamy można stosować specjalny preparaty dedykowane poszczególnym typom tapicerki. Doskonale sprawdza się również ściereczka z mikrofibry, w której jest bardzo delikatna oraz skutecznie usuwa zabrudzenia.

Gdzie kupić produkty do pielęgnacji auta?

Kosmetyki Soft99 następne są przede wszystkim na stronie internetowej. To właśnie przez internet z łatwością zamówić można wszystkie niezbędne kosmetyki i produkty do pielęgnacji swojego samochodu. Zakupy internetowe pozwalają na łatwe przeglądanie produktów, szybkie porównywanie cen, składów oraz gwarantują dostawę prosto do domu najczęściej Kupując produkty przez internet można również liczyć na dużo niższe ceny aniżeli ceny produktów w sklepach stacjonarnych. Kosmetyki Soft 99 gwarantują doskonałą jakość, a także szybkie usuwanie zabrudzeń nawet z bardzo zanieczyszczonych samochodów.

Udostępnij